Kaputaş Plajı:
Bir doğa harikası Kaputaş plajı Kaş’a 19 km. mesafededir. 192 basamakla plaja inilmesi, kumunun altın sarısı rengi ve mavinin her tonunun güneşle parlaması plajın çekiciliğini artıran özellikler arasında yer almaktadır.
 
Patara Kumsalı:
 
Özel Çevre Koruma Bölgesi olan Patara, Kaş-Fethiye yolu üzerinde ilçe merkezine 45 km. uzaklıktadır. Patara, Türkiye’nin en geniş (800 m.) ve en uzun (15 km.) kumsalıdır. Akdeniz’de yaşayan 5 ayrı deniz kaplumbağası türünün ikisi Caretta caretta (Atlantik Okyanusu’na mahsus çok iri deniz kaplumbağası) ve Chelonia mydas (yeşil kaplumbağa) Antalya sahillerinin 17 bölgesini yumurtlama kumsalı olarak kullanmaktadır. Deniz kaplumbağası popülasyonu Patara kumsalının Eşen Çayı ağzının doğusundan başlayarak doğuya Gelemiş köyüne doğru antik kentin önündeki kumsalın doğu ucundaki dağlık kısmına kadar devam eder. Yaklaşık 7 km. uzunluğunda olan bu kumsal, çok ince ve temiz bir kum ihtiva etmektedir.
 
Akçagerme Plajı:
Akçagerme plajı Kalkan Kaş Arası mesafede yer almaktadır. Minibüsle veya yürüyerek Kaş’tan ulaşabileceğiniz yerlerden biridir.
 
Bayındır Limanı:
Kaş’ın 1.2 deniz mili güneydoğusunda yer alan bu limana gitmenin en uygun yolu tekne ile yolculuktur.Liman kayalıklarla oyulmuş çok sayıda Likya mezarına evsahipliği etmektedir.Limanağzı’nda yer alan Bayındır Mağarası bir akarsu ve bir kiliseye sahiptir.
 
Büyükçakıl Plajı:
Yarımada’nın batısında yer alan bu plaj Limanağzı ve Meis Adası manzaralarının izlenebileceği ve kıyıdan denize girilebileceği plajlardan biridir.
 
Limanağzı Plajı:
Limanağzı plajı Mavi Bayrak Ödülü alan bir plajdır.Özellikle yaz dönemlerinde teknelere sık sık ev sahipliği yapmaktadır.
 
Küçükçakıl Plajı:
Merkeze en yakın plajlardan biridir.Aynı zamanda otel ve restoranlara yakınlığı tercih edilmesi sebepleri arasına girmiştir.